Российский бизнес-портал «BazaRF»   Вакансии и резюме   Сфера услуг   Менеджер сферы услуг   HR manager(код mhel4713)
поиск вакансии компаний ВАКАНСИИ КОМПАНИЙ

Разместить вакансию
поиск резюме РЕЗЮМЕ СОИСКАТЕЛЕЙ

Разместить резюме

HR manager(код mhel4713)

Работа в городе: Москва

Заработная плата: По договоренности

Опыт работы: не имеет значения

Образование: высшее.

Пол: не имеет значения

График работы: полная занятость

Тип работы: штатный сотрудник

Место работы: в офисе

Условия работы и компенсации
Well-known International production group

Должностные обязанности
1. Developing HR policies and procedures relating to organizational development. 2. Full management support in necessary training, skills, knowledge, and tools to employees do their jobs. 3. Providing support to all areas on issues that jointly involve production. 4. Optimizing perception as a benefit of value to employees and to maintain a cost-effective benefit to the company 5. Managing labor relationships with legal department and managing team .

Требования к квалификации
4+ years HR management experience (3-5 employees in HR team) Deep understanding HR processes HR management experience on production site Willingness to travel

Вакансию предоставил портал SuperJob.ru