Российский бизнес-портал «BazaRF»   Вакансии и резюме   Сфера услуг   Менеджер сферы услуг   National key account manager (код smsb4119)
поиск вакансии компаний ВАКАНСИИ КОМПАНИЙ

Разместить вакансию
поиск резюме РЕЗЮМЕ СОИСКАТЕЛЕЙ

Разместить резюме

National key account manager (код smsb4119)

Работа в городе: Москва

Заработная плата: По договоренности

Опыт работы: не имеет значения

Образование: высшее.

Пол: не имеет значения

График работы: полная занятость

Тип работы: штатный сотрудник

Место работы: в офисе

Условия работы и компенсации
One of the leading international FMCG companies is looking for National Key Account Manager

Должностные обязанности
- Achieve presence and promote company products in the dedicated national retail chains across Russia. - Establish, drive and maintain efficient business relations with national retail key accounts. - Conduct negotiations (including annual) with key customers, ensure achievement of sales plans

Требования к квалификации
- Higher education, fluent English - 3-4 years of proven key national account management experience with FMCG companies - Energetic, result-driven personality, excellent negotiations and communication skills

Вакансию предоставил портал SuperJob.ru